Jaunumi

Brauc lētāk!

     Pieaugot degvielas cenām, arvien biežāk jāsāk aizdomāties par iespēju samazināt savus izdevumus. Tiem autobraucējiem, kas automašīnu izmanto ikdienā, būtu vērts padomāt par dzinēju,  kas darbojas ar sašķidrināto naftas gāzi, jo, pieaugot naftas cenām, starpība starp benzīnu un sašķidrināto gāzi ( LPG), tāpat paliek nemainīga – benzīns ir par 50% dārgāks. Tie autobraucēji, kuriem ir automašīna ar benzīna dzinēju - izskatīt iespēju uzstādīt gāzes iekārtu ( LPG), bet tie, kuri šobrīd domā par automašīnas iegādi – iegādāties to vai nu ar jau uzstādītu LPG iekārtu, vai izvēlēties modeli, kuram tas ir iespējams.

     Jau vairākus gadus saglabājas benzīna un sašķidrinātās gāzes cenu starpība, bet svarīgi ir tas, ka, pieaugot cenām, pieaug arī ekonomija uz 1 litru (ja benzīna cena ir  1,00 EUR/ l un  gāzes cena  ( LPG) ir 0,50 EUR/l, tad  ekonomija ir 0,50 EUR /l. Tā kā  šobrīd benzīna ( 95 ) cena ir  1,60 EUR/l ,bet  gāzes ( LPG) cena ir  0,80 EUR/l, tad ekonomija par  1 litru sastāda jau  0,80 EUR/l). 

     Autobraucēji ir pieraduši rēķināt savas izmaksas uz 100 km, lai saprastu, cik tas izmaksās.

     Aprēķinam tika izmantotas automašīnas ar  līdzīgu jaudu un dzinēja apjomu , kā piemēru ņemot mūsu uzņēmuma autoparku:

95 markas benzīns

1,60 EUR / litrā

Pieņemot, ka automašīna patērē 8 l/ 100 km

12,80 EUR – par nobrauktiem 100 km

Dīzeļdegviela

1,50 EUR /litrā

Pieņemot, ka automašīna patērē 6,5 l/ 100 km

9,75 EUR – par nobrauktiem 100 km

Dabas gāze jeb CNG

2,1 EUR / kg

Pieņemot, ka automašīna patērē 5kg/ 100 km

10,50 EUR – par nobrauktiem 100 km

Sašķidrinātā naftas gāze jeb LPG

0,80 EUR /litrā

Pieņemot, ka automašīna patērē 8,5 l/ 100 km

 

6,80 EUR – par nobrauktiem 100 km

      Svarīgi ir zināt, ka automašīnām ar LPG dzinējiem, piestartējot ir nepieciešams benzīns, bet tā patēriņš ir minimāls. Taču šā gada rudenī gāzes iekārtu ražotāji prezentēs sašķidrinātās naftas gāzes iekārtas, uzstādīšanai TSI, FSI, GDI u.t.t. dzinējiem, respektīvi- visiem benzīna dzinējiem ar tiešās iesmidzes sistēmām. Ražotājs sola, ka 2022. gada beigās vai 2023. gada sākumā iekārtas būs patentētas, sertificētas un gatavas pārdošanai. Šīm iekārtām šķidro gāzi smidzinās caur esošām benzīna augstspiediena sprauslām. Līdz ar to nebūs vajadzīgs benzīns gāzes iekārtu uzsildīšanai.

     Automašīnas, kas ir aprīkotas ar CNG ( dabasgāzi) var bez grūtībām pārbūvēt lietošanai ar LPG ( sašķidrināto naftas gāzi). Arī uzpildes iespējas ar LPG ir ļoti plašas, tās ir  gan pašapkalpošanās stacijās, gan stacijās ar operatoriem.

     Pēdējo mēnešu pieredze rāda arī to, ka strauji pieaug elektrības cenas – ja vēl gadu atpakaļ 1kW maksāja vidēji 0,13 eur, tad šobrīd tā sasniedz jau 0,2  eur par 1 kW. Tādējādi arī elektro auto uzlāde kļūst aizvien dārgāka.

Dalīties: